15.02.2017 – přednáška „Z Borovan až za Madagaskar – adventní putování za vanilkou“

Zveme Vás ve středu 15. února 2017 v 19 hodin do přednáškových prostorů Domu Štěpánka Netolického v Třeboni na přednášku „Z Borovan až za Madagaskar – adventní putování za vanilkou“– cestovatele, publicisty, ale hlavně zahradníka Pavla Chlouby.

A krátká pozvánka samotného Pavla Chlouby

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKdyž jsem studoval zahradnictví na střední škole a učil jsem se pokojové rostliny, snil jsem o tom spatřit je ve svém přirozeném prostředí. Na svůj sen jsem za celé ty roky nezapomněl a pořád doufal, že si jej někdy splním. Naopak, stále se rozrůstal a k tropickým fikusům či krotonům a orchidejím jsem si přidával akácie, palmy, kapradí a hlavně užitkové rostliny. Snil jsem o tom, abych mohl rozmlouvat s farmáři, kteří pěstují tropické ovoce a vzácné koření, ale i o deštném lese, savanách a polopouštích, kde rostou vzácné rostliny, jedinečné stromy a kde se nachází panenská, člověkem nepoškozená divoká krajina.
Pro svoji cestu jsem si po dlouhém uvažování vybral malinkatý ostrůvek v Indickém oceánu, ještě pořádný kus cesty za bájným Madagaskarem. Tento ostrov se jmenuje Reunion a všechny moje podmínky naprosto splňoval. Navíc je to místo, kde se pěstuje jedna z nejkvalitnějších vanilek na celém světě. A za ní jsem se vydal, abych lépe poznal její fascinující příběh, který se tam dodnes odehrává.
Proto si vás dovoluji pozvat na vyprávění o této cestě. Budu vám vyprávět nejenom o vanilce a mých milovaných rostlinách, ale také o místních lidech, krajině, skvělém jídle i jedné z nejaktivnějších sopek naší planety. Srdečně vás zvu. A těším se na vás.

Pavel Chlouba

Pozvánka